" />

Blaty Kamienne

blaty kamienne

Blaty kamienne – mogą mieć powierzchnię wykończoną na kilka sposobów. Najczęściej są stosowane te polerowane – ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości.

Drugim spotykanym wykończeniem jest tzw.antico płyty w takiej fakturze są płomieniowane ,a następnie szczotkowane;w ten sposób uzyskuje się nieregularną ,porowatą powierzchnię aczkolwiek przyjemną w dotyku i dość łatwo zmywalną.

Kolejnym wykończeniem  jest satyna. Blaty w takiej fakturze zachowują gładkość ale są matowe.

Jeśli nie znaleźliście Państwo odpowiedniego koloru-prosimy o kontakt,ułatwi nam skonkretyzowanie oczekiwań co do koloru,struktury i finalnego wykończenia powierzchni.Postaramy się znaleźć najodpowiedniejszy kamień .

Zapraszamy do kontaktu!

Blaty Kamienne to jeden z elementów tworzących wygląd  domowego otoczenia. Ze względu na dużą powierzchnię, stanowią zawsze widoczną ekspozycję.

PIELĘGNACJA KAMIENIA
Pielęgnacja blatów kamiennych jest niezwykle ważna ze względu na funkcję, jaką pełni on w naszym domu. Tuż po montażu,blaty kamienne zostają  odpowiednio zaimpregnowane, co oznacza zasklepienie mikroszczelin występujących na powierzchni. Tworzy się też warstwa ochronna, która zapobiega wnikaniu brudu trudnego do usunięcia. Należy pamiętać o regularnej impregnacji przynajmniej dwa razy w roku. Czyszczenie kamienia jest proste, jeśli pamięta się o podstawowych zasadach z tym związanych:
• Należy unikać środków czyszczących, które w swoim składzie zawierają wszelkiego rodzaju kwasy, w tym kwas: fosforowy, cytrynowy, mrówkowy, octowy a także kwas solny. Kwasy te zawarte są na ogół w płynach przeznaczonych do czyszczenia powierzchni, na których pojawia się osad wapienny. Po zetknięciu płyty granitowej czy marmurowej z takim kwasem powierzchnia matowieje, przestaje błyszczeć.
• Trzeba uważać na wszelkiego rodzaju wybielacze, które, ze względu na zawarte w nich chlorki sodu, powodują niekorzystne zmiany kolorystyczne. • Dla marmurów bezpieczna jest woda, ważne jednak, by nie była ona destylowana ani mineralna, gdyż ta może pozostawić po sobie ciemne odbarwienia.
• Produkty, które są neutralne dla marmurów to te, których pH wynosi 7. Jest to szczególnie ważne, gdyż środki o pH 5,5 mogą trwale uszkodzić strukturę kamienia. • Należy także unikać środków, które zawierają oleje sylikonowe, są to zazwyczaj płyny do mycia szyb albo do pielęgnacji mebli. Choć nie zniszczą blatu kamiennego w sposób trwały, to pozostawią po sobie nieprzyjemne dla oka smugi trudne do usunięcia.
Blaty granitowe i marmurowe nie tolerują także substancji takich jak: benzyna, zmywacz do paznokci itd., gdyż te trwale niszczą kamień.

By skutecznie pielęgnować blaty kamienne należy korzystać wyłącznie z produktów specjalnie do tego przeznaczonych. Na rynku jest wiele środków, które stworzone są specjalnie z myślą o użytkownikach powierzchni granitowych i marmurowych. Co więcej, regularne ich stosowanie pogłębia jeszcze kolor kamienia.

Dodaj komentarz